ďż˝esky  |  English

NOVINKY

23. 05. 2013 další tituly - klik zdepřipravujeme
více uvnitř – klik na nadpis


Nestíháme aktualizovat :-)

Náš čerstvý pyšný otec Ati je oficiálně ve 25 měsících " GRAND ŠAMPION ČESKÉ REPUBLIKY ".

Dále Ati získal další CACIB ( jeho šestý CACIB ze čtvrté země ) a BOB ( jeho osmý BOB také ze 4 zemí už !! – opravdu neskutečná bilance.......) na mezinárodní výstavě v Košicích, a stejně jako bráška Archie se stává čekatelem dalšího šampionátu, tedy slovenského !! Na závěrečky jsme ani zde nečekali........

Velká gratulace Tomášovi !!

08. 05. 2013 CACIB PRAHA - 4.5.2013 KLIK ZDEvíce uvnitř – KLIK NA NADPIS

dalmatin-aida

30. 04. 2013 MIŠKOLC MARATON 27.-28.4.2013 - 2x CACIB, 1x CAC výstavadalmatin-aida
- 2 nové ŠAMPIONÁTY,
- 1× BOB,
- 2× CACIB,
- 2× res. CACIB = 2× plný CACIB,
- 2× res. CACIB,
- 1× nejlepší pes,
- 8× CAC,
- 1× res CAC


dalmatin-aida
.


Po 3 letech jsme se znovu vydali do Miškolce , tentokráte na výstavní Miškolc maratón ve dnech 27–28.4., což zahrnovalo 27.4. mezinárodní a národní výstavu a 28.4. mezinárodní výstavu.

Důvod přihlášení této výstavy byl naprosto jasný…pokusit se získat další CACIB pro interšampiona a to nejlépe u všech našich přihlášených :-).

dalmatin-aida
.


Takže v pátek kolem 14,00 hod máme na palubě Atiho s Archiem ( Argo ) a Arginou. Čeká nás velice dlouhá cesta cca 700 km a ještě po D1 a přes Budapest. To samotné vyvolává spíše děs než pohodu :-)

Nicméně cesta po D1 i přes Budapest proběhla naprosto hladce a kolem 21,00 hodin stojíme před naším hotelem obklopeným úžasnou velkou zahradou, takže se pejsci ještě večer pěkně vyřádili.

Nicméně kolem půlnoci se již všichni chystáme k spánku a ráno v 7,30 hod vyrážíme na výstaviště…
Již v těchto časných ranních hodinách je zřejmé , že nás čeká opravdu parný slunečný den.

Sedáme do auta a přichází naše první překvapení…

Přestože mělo být výstaviště vzdálené od hotelu 29 km, tak naše navigace ukazuje 106 km. Bereme to jako dobrý vtip a každým ujetým km čekáme, kdy se objeví to " naše " správné číslo. Ale bohužel...... počet km souhlasil atak jediné velké štěstí bylo, že jsme vyjížděli tak brzy.

Průjezd až na parkoviště výstaviště byl naprosto nekomplikovaný, v pohode jsme našli kruh a postavili stan. Krátké pocvičení s pejsky v kruhu a pak už jen čekání , kdy přijdeme na řadu.

Jakmile jdeme pro papíry ke stolu, tak už na nás někdo volá z dálky : "......Hallo, hallo " .....otáčím se a vidím naše staré dobré známé : Waltra George se svým Ich Gerry von Hugel a Tenu Johansen z Dánska se svoji krásnou fenou ICh Spotty Buddy Mon Cheri , která získala BOB na CACIBu v Mladá Boleslav v r. 2012 ( VÝSLEDKY KLIK ZDE) , podobně úspěšná byla i na srpnové Bratislavě ( zde získala CACIB ).

Toto píšeme jen proto, kdyby měl " NĚKDO " zase potřebu ihned na svůj web psát, že v zahraničí konkrétně v Miškolci nebyla žádná konkurence :-))) Takže pokud v Miškolci byla fena, která na CACIB Ml. Boleslav 2012 zvítězila nad fenou, která na letošní klubové speciální výstavě v Ml. Boleslavi získala BOB, tak určitě nikdo nebude zpochybňovat kvalitu konkurence v Miškolci… :-)
A jak jsem již psala v minulosti, často kvalita konkurence na výstavě není daná kvantitou psů ve třídách, kdy se na některé výstavy naženou jedinci , které normálně na výstavách není téměř vidět, ale spíše kvalitou úspěšných výstavních jedinců …ale tak to je můj pohled na danou věc …někdo možná radši konkurenci danou co největší kvantitou bez ohledu na kvalitu a pak to někdy připomíná staré přísloví…" mezi slepými jednooký král....."
.


Tak a ted už k samotné výstavě .....


takže první výstava začíná v 10,00 hod

CACIB MIŠKOLC ( Hu ) 27.4.2013


judge: Kardos Vilmos (Hu)


dalmatin-aida
.


Ch. ARGO DI ASSONANZA

třída: otevřená

Výborný 1, CAC, CACIB

dalmatin-aida
.


Ch. ATILLIO DI ASSONANZA

třída: šampionů

Výborný 1, CAC, res. CACIB

dalmatin-aida
.


Archie a Ati se každý skvělě prezentovali ve své třídě a odnesli si každý CAC. Takže nastal sourozenecký boj o CACIBa.
Archie jako vítěz otevřené nastupoval se Zdenkem a já šla s Atim, vítězem třídy šampionů. ( náš plán byl z každé mezinárodní výstavy získat CACIB pro každého z nich )

Archie si ale hned první den zřejmě řekl :… " a ted vám ukážu " a v sourozeneckém boji o CACIBa proti mně s Atim vyhrává a získává svůj třetí CACIB z druhé země :-)) A my mu to s Atim moc přáli.

dalmatin-aida
.


Ch. ARGIA DI ASSONANZA

třída: otevřená

Výborný 1, CAC, res. CACIB za interšampionkou

Arginka mi udělala opravdu velikou radost,získala nejen CAC ale i svůj třetí CACIB ze druhé země. Takže cíl cesty splnila hned první den.

A nastupujeme o BOB… Tedy Archie a krásná Ich Spotty Buddy Mon Cheri z Dánska, která nakonec získává i tento titul nejvyšší ! A my ji k tomu moc gratulujeme !


dalmatin-aida
.Výstavní den pro nás ale zdaleka nekončí…od 17,00hod začíná druhá výstava tentokráte národní .CAC MIŠKOLC ( Hu ) 27.4.2013


judge: Nataša Davidovič (Rs)

dalmatin-aida
.


Ch. ARGO DI ASSONANZA

třída: otevřená

Výborný 1, CAC, BOS ( nejlepší pes )
.


Ch. ATILLIO DI ASSONANZA

třída: šampionů

Výborný 2, res. CAC

dalmatin-aida
.


ARGIA DI ASSONANZA

třída: otevřená

Výborný 1, CAC

dalmatin-aida
.


V pozdním odpoledni stejně jako dopoledne exceloval Archie, byl to prostě jeho den !

V Madarsku nastupují o BOB všichni vítězové tříd s tím, že se určí nejlepší pes a fena a BOB !

BOB a nejlepší fenu získává opět ICh. Spotty Buddy Mon Cheri a náš Archie získává titul nejlepší pes !

V samotném závěru ke mně ještě přichází osobně paní rozhodčí a anglicky mi říká, že všichni naši prezentovaní psi jsou velice krásní !

Byl to dlouhý výstavní den za úmorného vedra ......, ale byl to pro nás také velice úspěšný den !

Na hotel přijíždíme kolem 21,30 a těšíme se ještě na večeři…pejsci padli únavou ihned na pokoji.

Tak a je tu neděle ráno a čeká nás poslední výstava , tentokráte zase mezinárodní …
Přeci jen pocituju trochu nervozitu, protože tato výstava rozhodne, kolik nakonec získáme nebo nezískáme madarských šampionátů a ještě bychom rádi CACIBa pro Atínka :-)))


CACIB MIŠKOLC ( Hu ) : 28.4.2013


judge: Erdos Lászlo (Hu)Tak a přicházejí na řadu dalmatini.

Dnes nastupuje do třídy otevřené Ati :-)


Ch. ATILLIO DI ASSONANZA

třída: otevřená

Výborný 1, CAC, CACIB ( 5. CACIB ze 3.země ), BOB ! ( jeho sedmý BOB ve 25 měsících )

dalmatin-aida
.

Ch. ARGO DI ASSONANZA

třída: šampionů

Výborný 1, CAC, res. CACIB


nově " MAĎARSKÝ ŠAMPION KRÁSY "


dalmatin-aida
.


Podmínky maďarského šampiona jsou podobné našim :

4 x kartička CAC čekatelství na maďarského šampiona

•kartičky se udělují pouze v mezitřídě, ve třídě otevřené a pracovní (pouze zahraniční vystavovatelé mohou použít i CAC získaný ve třídě šampionů)
•kartičky musí být zadány minimálně třemi rozhodčími
•pes musí mít kartičky minimálně z jedné mezinárodní nebo klubové výstavy
•mezi první a poslední kartičkou musí uplynout doba minimálně 1 roku a 1 dne

V Miškolci to byla naprosto vyjímečná příležitost, že bylo možné tento titul získat pokud pes (fena ) získají 3× CAC z těchto 3 výstav od 3 různých rozhodčích. Posuzování bylo proto také velmi přísné a často se zadávalo VD neboV bez titulu, zejména poslední den byla přísnost rozhodčích velmi citelná......
.

Následně nastupují bráškové o CACIB .......já jdu opět s Atim , Zdeněk s Archiem a já mám tajné přání :-)......CACIB potřebuje Atíneka a on jakoby mě vyslyšel a skvěle se prezentoval a pana rozhodčího přesvědčil, že dnes si tento titul zaslouží on :-)

Myslím, že bráška Archie mu to z celého srdce přál :-)


dalmatin-aida
.


ARGIA DI ASSONANZA

třída: otevřená

Výborný 1, CAC, res. CACIB za interšampionkou tzn. 4.CACIB z 2.země

Tak a nastupujeme s Arginkou, má stejné šance jako Archie, k šampionátu ji chybí opravdu jen malý krůček..... :-)

Naše malá to ale také vzala pevně do svých rukou, suverénně se prezentovala v postoji a pohybu a pan rozhodčí ji bez zaváhání zadal CAC a v zápětí i res CACIB.

A získává tedy také titul

nově " MAĎARSKÝ ŠAMPION KRÁSY "

dalmatin-aida
.


Tak a je tu samotný finiš  – BOB a nastupuje Ati proti krásné interšampionce ICh Spotty Buddy Mon Cheri . Takže postoj…běh…postoj a pan rozhodčí začíná veřejně komentovat nejen pro diváky ale i pro hospitantku, že pro něho je BOB náš Atillio a dodává , že je to typický velice krásný elegantní jedinec s výborným pohybem.

Opravdu se to krásně poslouchalo :-)))

Takže následuje vyřizování šampionátů pro Archieho a Arginu, vyzvednutí nádherných pohárů s nápisem " Maďarský šampion " a od začátku jsme byli rozhodnuti, ať výstava dopadne jakkoliv, tak do ev. závěreček čekat nebudeme.

Zvítězil naprosto rozum nad touhou možná dalšího krásného úspěchu a také ohleduplnost vůči pejskům, pro které to byl opravdu jeden z nejnáročnějších víkendů , ale také velice úspěšný víkend.

Tímto máme z našeho vrhu „A“ ve věku 25 měsíců 4 šampiony se 7 dospělými šampionáty ! Myslím, že máme být opravdu na co pyšni a také jsme !!

Všem všem našim příznivcům moc děkujeme za podporu , kterou nám vyjadřujete , jak v NK, tak v mailech tak i prostřednictvím sms. Moc si toho vážíme a chceme vás ujistit , že tento boj opravdu nevzdáme a pěvně věřímě, že pravda zvítězí nad zlobou a záští........

 

30. 04. 2013 DDC CLUBSIEGERSCHAU BIEBSHEIM 2013 - 21.4.2013dalmatin-aidaÚčastnili jsme se nejprestižnější klubové výstavy v Německu v Biebsheimu.No­minováni byli jako vždy Argia, Argo a Ati.

Výstava se konala v neděli, takže jsme to měli opravdu na pohodičku :-). Vyjížděli jsme v sobotu po obědě, měli skvělý hotel u lesa, což si pesani náležitě užili :-)

Takže jako vždy spousta nových zážitků pro ně a samozřejmě zábavy.

V Biebsheimu jsme byli již podruhé, takže nebyl problém najít výstavní halu. Jak bývá u Němců zvykem, vše klapalo na jedničku, jak zahájení výstavy, tak celá organizace dalšího průběhu této klubovky.

A tedˇuž k samotnému průběhu výstavy.

Atillio nastoupil do třídy šampionů (3/3), Argo ( 8/8 ) a Argia do třídy otevřené (7/7) . Posuzovala velice uznávaná p. rozhodčí Christel Wilhelm (DE).

Všichni naši tři zástupci si od této paní rozhodčí odnesli výbornou ( Atillio skončil třetí a měl to ve třídě šampionů opravdu těžké… nastoupil vedle takových úspěšných psů jako je Ch. Indiana Jones of the Living Spots a Ch. Papillon vom Goldenen Hut, takže velký úspěch byl už i jen to, že ve svém mladém věku byl těmto krásným dalmatinům rovnocenným konkurentem ! Argo a Argia skončili bez umístění, ale prezentovali se v kruhu perfektně a byli pochváleni ) .

Známka výborná z takovéto prestižní klubové výstavy nás potěšila, ale ještě více jsme se těšili z jejich excelentních posudků , když jsme obdrželi papíry .Ale to hlavní přišlo až v úplném závěru......:-)

Ati a Archie se na výstavě zalíbili jedné německé chovatelce natolik, že projevila velký zájem o krytí našimi kluky, což má pro nás mnohem větší význam než nějaké vítězství na výstavě, protože to opravdu o něčem hodně vypovídá ......Takže jsme strávili naprosto skvělý den, pejsci si to také hodně užili a spokojeni jsme kolem 18,00 hodiny odjížděli směrem ku Praze.

Fotodokumentaci ani video nemáme bohužel žádné, protože naše smečka vyžaduje neustále pozornost a tak na takovéto věci čas opravdu nezbývá :-) 

20. 04. 2013 CAC OSTRAVA - 13.4.2013připravujeme


DOVOLUJEME SI ZDE ZVEŘEJNIT KOMENT U ATILLIA Z FB (8.4.2013) OD ZNÁMÉ A VELICE VÁŽENÉ CHOVATELKY VE SKOTSKU JACQUIE CHRISTIE, CH.S. SOPHTSPOT ( ODKUD POCHÁZÍ OTEC NAŠICH ŠTĚŇAT OLIVER A JEJÍ FENA DELLA BYLA LOŇSKÁ VÍTĚZKA PLEMENE SOUTĚŽE CRUFT ), KDE OCEŇUJE ÚSPĚCHY NAŠICH ŠTĚŇAT !

TATO SLOVA OPRAVDU ZAHŘEJÍ U SRDÍČKA A UKAZUJÍ, ŽE NAŠE PRÁCE MÁ OPRAVDU SMYSL !

ZÁVIST MNOHÝCH ZDE V ČECHÁCH NA TOMTO NIC NEZMĚNÍ…:-)Jacquie Christie:
" Im very proud of you too!
You have done a great job with them ."

dalmatin-aida OFICIÁLNÍ VÝSLEDKY TOP DALMATINA DK ČR 2012
(zveřejněné dne 18.4.2013 – KLIK ZDE)VÍTĚZEM 3 KATEGORIÍ NAJEDNOU:

"TOP DALMATIN DK ČR 2012 "= ABSOLUTNÍ VÍTĚZ ,
"TOP JUNIOR DK ČR 2012 ",
„TOP DALMATIN ČESKÝCH VÝSTAV r. 2012“

se PRVNĚ V HISTORII TÉTO SOUTĚŽE stává

ATILLIO DI ASSONANZA- ARGO, ANDINO A ARGIA VŠICHNI V CELKOVÉ TOP 10 2012 !!

- NAŠE CH.S. DRUHÁ pouze se 4 jedinci !!
( vítězná ch.s. stanice měla dvojnásobný počet psů …)dalmatin-aida

FOTO VĚTŠÍ FORMÁT KLIK ZDE

Za krásné fotky děkujeme Jakubovi ANTOŠOVI !

dalmatin-aida
.

CAC OSTRAVA 13.4.2013

Právě jsme se vrátili z Ostravy, kde ASSONANZA DALMATÍNCI zažili další fantastický den :-) , ještě nyní jsme plni velkých emocí jak z fantastického výstavního dne, tak ze včerejší zprávy, že dalmatin-aidanáš Ati bude tatínkem ( viz níže a zde ještě VÍCE INFO O KRYTÍ ) . Zájemci o štěňátka ( narození cca 18.5.2013 ) po našem Atim mohou kontaktovat i nás na adrese – aida.dalmi@atlas.cz


rozhodčí dalmatinů – M. Musial ( Pl )
rozhodčí BIG VI. – L. Frnčová ( Cz )

Ch. ATILLIO DI ASSONANZA

rozhodčí dalmatinů: M. Musial ( Pl), rozhodčí BIG VI. – L. Frnčová
třída: šampionů

Výborný 1, CAC, NV, BOB, BIG !!

a tímto získává ve 25 měsících všechny možné šampionáty v Čechách mimo klubového ( o který usilovat nebudeme…) a stává se:

" GRANDŠAMPIONEM ČESKÉ REPUBLIKY ".
( jeho šestý BOB a čtvrtý NÁRODNÍ VÍTĚZ ve 25 měsících)


Naše velké poděkování patří oběma rozhodčím Magdaléně Musial a Lence Frnčové. Úspěchu si moc moc ceníme !

Za krásné fotky, vzpomínku a super společnost po celý den děkujeme moc Kubovi Antošovi , který byl tak obětavý a mrznul s námi ráno statečně u kruhu…odpoledne bylo už krásné teploučko…!

Velká gratulace Tomášovi k jeho skvělým klukům a moc mu děkujeme za péči, kterou jim dává, a čas, který jim věnuje !!

Jako vždy moc děkujeme za skvělou společnost a pomoc s pejsky manželům Kelnarovým, ch.s. Dalmabeuty !
… " Mílo, ten dančí guláš s vínečkem neměl chybu vidˇ? ...... "


dalmatin-aida
.


Ch. ARGO DI ASSONANZA

rozhodčí dalmatinů – M. Musial ( Pl )
třída: otevřená

Výborný 1, CAC !

dalmatin-aida
.

ARGIA DI ASSONANZA

rozhodčí dalmatinů – M. Musial ( Pl )
třída: otevřená

Výborná 1, CAC !

Tímto naše malá získává předposlední CAC pro splnění podmínek " Český šampion krásy " , stejně tomu je i u slovenského šampionátu :-)
.


dalmatin-aida

 

Novější aktuality Starší aktuality

Archiv aktualit: 2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012

SOUTĚŽE

24.7. - .


dalmatin-aida


CELÁ KAUZA JE Z NAŠÍ STRANY ŘEŠENA DÁLE Z DŮVODU NEOPRÁVNĚNÉHO POŠKOZOVÁNÍ DOBRÉHO JMÉNA NAŠÍ CHOVATELSKÉ STANICE ČLENY VÝBORU DK ČR ALE I OSTATNÍMI ČLENY I NEČLENY DK ČR, KTERÉ TRVALO MĚSÍCE PŘED ROZHODNUTÍM ČMKU ( COŽ MÁME PODROBNĚ DOLOŽENO ) A BUDEME VÁS BRZY INFORMOVAT !PŘEDSEDNICTVO ČMKU ROZHODLO V NÁŠ PROSPĚCH !! KLIK ZDE
dalmatin-aida
.


CO SE MŮŽE STÁT, KDYŽ NAPÍŠETE NEBO ŘEKNETE SVŮJ NÁZOR.........klik zdeABSURDNÍ KROKY VÝBORU DK ČR PROTI NAŠÍ CHOVNÉ FENĚ AIDĚ – KLIK ZDE
 
   Více zde.

13.3. - TOP 20 GERMANY 2012


Německá vlajka | Vlajky.org

dalmatin-aidaOFICIÁLNÍ VÝSLEDKY GERMANY TOP 20 KLIK ZDE – a na listině KLIK NA PDF !!!A T I L L I O


GERMANY TOP 20 2012


VICE-JUNIOR WINNERA

CH. S. ASSONANZA


GERMANY TOP 20 2012


15. místo !!!!!
 
   Více zde.

21.12. - TOP DALMATIN ČESKÝCH VÝSTAV 2012 VÍCE UVNITŘ KLIK NA NADPIS


Vlajka České republiky | Vlajky.org


dalmatin-aidaTOP 20 DALMATINŮ ČESKÝCH VÝSTAV ROKU 2012 ( ZATÍM NEOFICIÁLNĚ ) KLIK ZDEA T I L L I O
NEJLEPŠÍ DALMATIN ČESKÝCH VÝSTAV r. 2012 !!


a po dnešní bodové korekci i
VÍTĚZ VŠECH KATEGORIÍ, KDE STARTOVAL TEDY :

1/KATEGORIE JUNIORŮ !!

2/ KATEGORIE DOSPĚLÝCH JEDINCŮ !!

(PSI + FENY DOHROMADY !!)


ŽÁDNÝ KOMENTÁŘ NENÍ TŘEBA :-D

(na každou kategorii k vítězství mu stačila jen polovina výstavní sezony :-D do května 2012 v mladých, od června v dospělých)


dalmatin-aida.

dalmatin-aida
 .   Více zde.

15.12. - CHOVNÍ PSI , KRYCÍ PSI připravujeme novědalmatin-aida

NAŠI KRYCÍ PSI !!


- vynikající anglická linie, výstavně velice úspěšní !!- jsou z VRHU:

1) BEZ PLOTEN

2) BEZ MODRÉHO OKA

3) BEZ HLUCHOTY, VŠICHNI BAER +/+ !!!!!

4) PLNOCHRUPÍ !!!

5) VYNIKAJÍCÍ PIGMENT + TMAVÉ OKO.


CHAMPION ARGO DI ASSONANZACHOVNÝ PES
PLNOCHRUPÝ

dalmatin-aida

DKK A (0/0 ) DKL 0/0 !!! ( ve věku 20 měsíců !! )

LEMON FREE


VÍCE ZDE klik


GALERIE klik zde ( foto Jakub Antoš )


dalmatin-aida

.CHAMPION ATILLIO DI ASSONANZA


CHOVNÝ PES
PLNOCHRUPÝ
dalmatin-aida

DKK A (0/0 ) DKL 0/0 !!! ( ve věku 20 měsíců !! )

LEMON FREEVÍCE ZDE klikGALERIE klik zde ( foto Jakub Antoš )

dalmatin-aida


dalmatin-aida
.

ARIS DI ASSONANZA ( žije v Německu )


CHOVNÝ PES
PLNOCHRUPÝ


VÍCE ZDE klikdalmatin-aida

.

CHAMPION ANDINO DI ASSONANZA


CHOVNÝ PES
PLNOCHRUPÝ


VÍCE ZDE klik
dalmatin-aida


.

dalmatin-aida
 .   Více zde.

07.7. - CAC KLATOVY 30.6.2012

dalmatin-aidadalmatin-aida


dalmatin-aida
.   Více zde.

© AIDA DOLCE - Design by MACDESIGN STUDIO!